علائم گرفتگی لوله مویی

علائم گرفتگی لوله مویی کولرگازی


علائم گرفتگی لوله مویی کولرگازی

امروز با شما هستیم تا درباره علائم گرفتگی لوله مویی کولرگازی بییشتر بدانیم

لوله مویی کولرگازی یا همان لوله مویین چیست و تعمیرکار کولر گازی چگونه به تعمیر و تعویض آن می پردازد,با ما همراه باشید.
در این مقاله آموزش جامع تعویض و تنظیم لوله مویی کولر گازی را به شما عزیزان آموزش داده و تمامی علائم و دلایل گرفتگی لوله مویی کولر گازی را برای شما شرح می دهیم.

با داشتن اطلاعات کافی می توانید بهترین تعمیرکار کولر گازی را انتخاب کنید.

تمام نکاتی که شما به عنوان مصرف کننده باید درباره لوله مویین بدانید

شما به عنوان مصرف کننده دستگاه های تهویه مطبوع لازم است درباره قطعات دستگاه خود اطلاعات کافی داشته باشید تا قبل از خراب شدن دستگاه بتوانید مشکل را متوجه شوید.
یکی از قطعاتی که خوب است آشنایی کاملی درباره اش داشته باشید لوله مویی کولر گازی یا همان لوله مویین می باشد.

محل قرارگیری لوله مویی کولر گازی

لوله مویین کولر گازی در داخل کندانسور (یونیت خارجی)بعد از رادیاتور کندانسور و دقیقا پشت شیر رفت کندانسور تعبیه می شود.
لوله مویی کولر گازی دارای قطرهای متفاوتی میباشد که برای دستگاه های مختلف متفاوت می باشد,حتی تعداد لوله مویین نیز در دستگاه های با ظرفیت های مختلف و برندهای مختلف متفاوت می باشد.
سایز طولی لوله مویی کولر گازی نیز در دستگاه های مختلف متفاوت می باشد,به عنوان مثال یک کولر گازی ۲۴ هزار جنرال دارای ۲ عدد لوله مویین ۰/۷۰ به طول ۹۰ سانتی متر می باشد اما یک کولر گازی ۱۲ هزار ال جی دارای یک لوله مویین ۰/۵۵ به طول ۸۰ سانتی متر می باشد.

عامل مهمی که شرکت سازنده برای لوله مویین در نظر میگیرد

یکی از عوامل مهمی که شرکت های سازنده و یک تعمیرکار کولر گازی در زمان نصب لوله مویین در نظر دارد فشار پشت لوله مویی می باشد که مستقیما به کارکرد صحیح آن بستگی دارد.
فشار پشت لوله مویی کولر گازی باید روی عدد ۷۰ تا ۸۰ تنظیم شود که این کار نیاز به مهارت خاصی دارد که حتما باید از یک تعمیرکار کولر گازی بخواهید تا برای شما انجام دهد.

دلایل خرابی و گرفتگی لوله مویی کولرگازی

خرابی لوله مویی می تواند دلایل مختلفی داشته باشدکه اصلی ترین آن کثیف شدن و در نهایت گرفتگی می باشد.این گرفتگی می تواند از سرویس نکردن کولر گازی و خراب شدن کمپرسور نشات بگیرد.
زمانی که سرویس کولر گازی بموقع انجام نشود کمپرسور در فشار و دمای بالایی کار میکند که این فشار میتواند بر قسمت مکانیکی و سیم پیچ کمپرسور صدمه وارد کند,در پی صدمه دیدن اجزای مکانیکی خوردگی روی فلزات داخلی ایجاد میشود و روغن موتور نیز دچار آلودگی میشود.
این آلودگی و براده ها همراه با گاز به حرکت در می آیند و بعد از گذر از رادیاتور داخل لوله مویی گیر می کنند,زمانی که لوله مویی کولر گازی دچار گرفتگی شود تمامی سیکل تبرید شما مختل خواهد شد و شما باید برای حل این مشکل از تعمیرکار کولر گازی کمک بگیرید.

از کجا بفهمیم که لوله مویین دچار گرفتگی شده است

یکی از علائم گرفتگی لوله مویین کم شدن سرمای کولر گازی میباشدکه همراه با مصرف زیاد کمپرسور می باشد که اگر این گرفتگی زیاد باشد کمپرسور شروع به آمپر کشیدن,اورلوود کردن و در نتیجه سوختن می کند.
در این زمان کمپرسور با صدای اضافی و ناهنجار کار می کند.

چه زمانی لوله مویین نیاز به تعویض دارد؟

زمانی که کمپرسور دستگاه معیوب و سوخته باشد تعمیرکار کولر گازی قبل از تعویض کمپرسور لوله مویی را تعویض و تنظیم میکند,همچنین رادیاتور را نیز با استفاده از گاز ازت و توزن شستشو می دهد زیرا در زمان سوختگی کمپرسور کل سیکل دچار کثیفی و گرفتگی می شود.
بعد از انجام مراحل فوق کمپرسور را نصب,وکیوم و شارژ گاز میکند و در صورت نیاز سرویس کولر گازی شما را نیز انجام میدهد.

جابجایی کمپرسور روتاری با کمپرسور پیستونی و یا بالعکس با تنظیم دقیق و صحیح لوله مویی

گاهی اوقات در زمان سوختن کمپرسور, تعمیرکار کولر گازی به دلایلی همچون شرایط آب و هوایی منطقه , تصمیم به تغییر تیپ کمپرسور می کند.
در این زمان حتما باید لوله مویی قبلی حذف و لوله مویین جدید با دقت بالا تنظیم گردد.
برای این کار می بایست یک والف به لوله قبل از لوله مویین جوش داد(معمولا توسط کارخانه برای شارژ گاز اولیه تعبیه و کور شده است)سپس می بایست با توجه به تیپ و ظرفیت نامی کمپرسور لوله مویی با مقطع مناسب انتخاب شود.
پس از جوشکاری و نصب یکسر لوله مویین می بایست کمپرسور را روشن کرده و گیج را به والف که قبل از لوله مویین نصب شده ببندید,فرض میگیریم عقربه روی عدد ۱۲۰ می ایستد در اینجا باید کم کم از طول لوله مویی کاسته شود تا عقربه گیج بین عدد۷۰تا۸۰ فیکس شود.
ما در این مقاله سعی کردیم بصورت کاملا تخصصی و در عین حال با زبانی ساده و عامیانه برای شما طریقه کارکرد و علائم گرفتگی لوله مویی کولر گازی را توضیح بدهیم.
داشتن اطلاعات کافی در مورد دستگاه هایی که امروزه مورد استفاده همه ما میباشد امری بسیار ضروری تلقی میشود زیرا با داشتن اطلاعات کافی میتوانیم قبل از خرابی دستگاه های خود با سرویس بموقع , جلوی هزینه های اضافی و سلب آرامش خودرا بخاطر نبود دستگاه سالم و اکتیو بگیریم.
اما باید همواره بدانیم که داشتن اطلاعات تئوری نباید باعث شود که ما خودمان برای تعمیر و سرویس دستگاه خود اقدام کنیم زیرا کارهای فنی نیازمند تجربه کافی و کار عملی بسیار در آن حوضه و صنعت می باشد.
به دلیل اینکه اقدام شخصی میتواند باعث اتفاق های ناگوار مالی و جانی شود خواهشمندیم برای تعمیر دستگاه های اسپلیت خود حتما از تعمیرکار کولر گازی کمک بگیرید.
شما در همین صفحه برای درخواست تعمیر دستگاه خود می توانید با مجموعه ما تماس و یا از طریق ثبت درخواست آنلاین اقدام نمایید تا در کمترین زمان ممکن مجرب ترین تعمیرکار کولر گازی به محل شما مراجعه کرده و با استفاده از قطعات اصلی با بالاترین کیفیت و نازلترین قیمت ممکن خدمت شما را انجام دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *